23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Uczniowie ostatnich klas przygotowali musical pt. "Pierwszy dzwonek". Było radośnie, ale nie zabrakło też łez wzruszenia. 


20 czerwca 2017 r. świętowaliśmy w szkole 97 rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji odbył się koncert przygotowany przez panie: Annę Baranowską-Bober, Bognę Wosińską i Joannę Ilisińską. Wystąpił chór, zespół instrumentów dętych, zespół akordeonowy, zespół wokalny oraz soliści.


Andrzej Galiński z klasy pana Wojciecha Hewelt zdobył Wyróżnienie na 2 Konkursie Trąbkowym - "Mały trębacz w Trąbkach Wielkich" im. prof. Szymona Pawłowskiego , który odbył się 17 czerwca 2017 r. Dyplom za wyróżniający akompaniament otrzymała pani Marta Zawada-Żychlińska.

Szkołę godnie reprezentowali również uczniowie klasy I Michał Tusk oraz Gracjan Bulczak. Konkurs wieńczyła próba ustanowienia Rekordu Polski w jednoczesnym graniu na trąbce. Rekord został pobity - Hejnał Gminy Trąbki Wielkie wykonało 92 trębaczy.

 Serdeczne gratulacje !


13 czerwca 2017 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbyły się Elbląskie Spotkania Kameralne, w których wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.

Duet fortepianowy w składzie: Marika Klińska i Miron Łajming zdobył WYRÓŻNIENIE. Uczniów przygotował pan Marcin Mrozek Gliszczyński.

Kwartet w składzie: Marika Klińska - fortepian, Magda Mazurek - fortepian, Miron Łajming - fortepian, Antoni Szuman - ksylofon, zestaw perkusyjny zdobył WYRÓŻNIENIE. Uczniów przygotowali: pani Joanna Ilisińska, pan Marcin Mrozek Gliszczyński i pan Łukasz Lewczak, którzy otrzymali dyplomy za wyróżniające przygotowanie zespołów.

Serdeczne gratulacje !


12 czerwca 2017 r. zorganizowany został w szkole koncert charytatywny na rzecz flecistki Róży Herbasz. Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchania występów solowych jak i zespołowych w bardzo zróżnicowanym repertuarze - "Od klasyki do rozrywki". Po części artystycznej dyrektor zaprosił na pyszne ciasto i grillowane kiełbaski, z których dochód przeznaczony został na pomoc dla Róży. Sponsorami poczęstunku byli nauczyciele oraz Państwo Galińscy. Dla dzieci odbyły się gry i zabawy przygotowane przez samorząd uczniowski i byłą uczennicę Martynę Kiedrowską.


Marta Ossowska z klasy fletu pani Anny Baranowskiej-Bober zdobyła III NAGRODĘ podczas Koszalińskich Muzycznych e-Konfrontacji Młodych (zasięg ogólnopolski), które odbyły się 8 czerwca 2017 r.

Marta brała również udział w XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu "Moje inspiracje muzyczne", który odbył się 5 i 6 czerwca w Prywatnej Szkole Muzycznej w Nałęczowie.

Akompaniowała pani Marta Zawada-Żychlińska.

Gratulujemy !


Jury pod przewodnictwem prof. Wojciecha Świtały przyznało Mironowi Łajmingowi WYRÓŻNIENIE w gr. II  w I Elbląskim Konkursie Pianistycznym o zasięgu ogólnopolskim, który odbył się 3 czerwca 2017 r. Konkurs zorganizował Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Mirona przygotował p. Marcin Mrozek Gliszczyński.

Gratulujemy ! 


Antonina Łukaszczyk zdobyła II NAGRODĘ w grupie II na VIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym "Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding", który odbył się w dniach 29 maja - 3 czerwca 2017 r. w Warszawie. Antonina uczy się gry na skrzypcach pod kierunkiem pani Danuty Kowalczuk, która otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie laureata.

Gratulujemy ! 


28 maja 2017 r. odbył się Festyn Charytatywny "Podaruj Swe Serce" oraz Msza Święta w intencji uczennicy naszej szkoły Róży Herbasz. Organizator - Caritas przy Parafii W.N.M.P. w Kartuzach. Szkołę muzyczną reprezentował Maksymilian Bolduan - śpiew oraz Antoni Szuman z klasy perkusji, który zagrał na ksylofonie utwór Valse des Poissons, akompaniowała pani Joanna Ilisińska. Chłopcy uczęszczają razem z Różą do tej samej klasy w szkole podstawowej i muzycznej. 

 

12 i 20 czerwca 2017 r. o godz. 17:30 odbędzie się Festyn Szkoły Muzycznej i Koncert Papieski, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie Róży. Serdecznie zapraszamy.


Duet fortepianowy w składzie:  Marika Klińska i Miron Łajming zajął II MIEJSCE w kategorii Duety podczas XI Międzyszkolnego Konkursu "Klasyka w rozrywce, rozrywka w klasyce", który odbył się 25 maja 2017 r. w Chojnicach. Duet przygotował p. Marcin Mrozek Gliszczyński. Szkołę reprezentowała również uczennica Małgorzata Leszkowska z klasy fortepianu p. Wandy Walenczak.

 

                                                                       Gratulacje !


19 maja 2017 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu odbył się VI Makroregionalny Konkurs Fletowy, w którym wzięły udział uczennice z klasy fletu pani Anny Baranowskiej-Bober: Wiktoria Fierke, Anna Tutkowska, Antonina Król, Magdalena Myszk i Marta Ossowska. W zmaganiach konkursowych flecistkom kibicowały koleżanki z klasy fletu. Po emocjach towarzyszących konkursowi, w trakcie obrad jury cała klasa udała się do kina na równie emocjonujący film Strażnicy Galaktyki w 3D. Ale to nie był koniec wrażeń ! I miejsce w grupie III otrzymała Marta Ossowska.Warto dodać, że w tej kategorii jury nie przyznało żadnych innych nagród, więc Marty występ naprawdę zrobił wrażenie! Akompaniowała oczywiście pani Marta Zawada-Żychlińska.

Gratulujemy !


18 maja 2017 r. odbył się koncert akordeonowy w wykonaniu absolwentów naszej szkoły - Błażeja Reiter i Alberta Woelke. Obecnie uczniowie kształcą się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku pod okiem prof. Krzysztofa Olczaka.


12 maja 2017 r. odbył się w szkole IX Konkurs Młodego Gitarzysty. Wzięło w nim udział 28 uczniów z 14 szkół muzycznych regionu pomorskiego.

 

 

 

Występy oceniała komisja w składzie:

- st. wykł. Emilia Majewska

- mgr Ewa Ocieszak

- prof. Jan Paterek

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się gitarzyści naszej szkoły:

- Rozalia Formella - III miejsce ex aequo w grupie I (naucz. Sebastian Szuman)

- Kacper Czerwiński - III miejsce ex aequo w grupie I (naucz. Marcin Wądołowski)

- Antonina Bielińska - Wyróżnienie w grupie I (naucz. Jarosław Regliński)

- Kalina Makurat - Wyróżnienie w grupie III (naucz. Sebastian Szuman)

- Karolina Węsiora - Wyróżnienie w grupie III (naucz. Maciej Góra)

 

                                                                                                                 Gratulacje !


W dniach 28-29 kwietnia 2017 r. w PSM I st. w Malborku odbyły się VIII Malborskie Spotkania Akordeonowe. W warsztatach orkiestry akordeonowej składającej się z uczniów szkół muzycznych wzięli udział nasi akordeoniści z klasy p. Marka Rogowskiego: Maksymilian Lejk, Franciszek Formella, oraz z klasy p. Grzegorza Borsuka: Aleksandra Olejnik, Karol Ropela-Cybula, Michał Galiński. Warsztaty poprowadził p. Krzysztof Naklicki, który specjalnie na tę okazję skomponował „Suitę jazzującą na orkiestrę akordeonową i akordeon solo. Gościem specjalnym był Marcin Wyrostek, światowej sławy akordeonista, który wraz z orkiestrą akordeonową wykonał partię solową. Na zakończenie VIII Malborskich Spotkań Akordeonowych odbył się, przy pełnej sali „Karwan” Muzeum Zamkowego w Malborku rewelacyjny koncert Marcina Wyrostka wraz z zespołem „Tango Corazon”. W piątek 28. kwietnia 2017r. mogliśmy również wysłuchać koncertu akordeonowego w wykonaniu uczniów i studentów, w którym wystąpiła uczennica naszej szkoły: Aleksandra Olejnik.


Marta Ossowska uczennica z klasy fletu pani Anny Baranowskiej-Bober otrzymała Wyróżnienie na XVI Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym, który odbył się 11 kwietnia 2017r. w Sochaczewie. Akompaniowała pani Marta Zawada-Żychlińska.

 

Serdecznie gratulujemy!


10 kwietnia 2017 r. uczeń Antoni Szuman z klasy perkusji pana Łukasza Lewczaka reprezentował szkołę na XV Zachodniopomorskim Konkursie Perkusyjnym "Stargard pod szczęśliwą gwiazdą" o zasięgu ogólnopolskim, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Stargardzie. Akompaniowała pani Joanna Ilisińska.


 

Uczennica Aleksandra Olejnik z klasy akordeonu p. Grzegorza Borsuka zdobyła

III miejsce na XV Grudziądzkim Konkursie Akordeonowym, który odbył się 7.04.2017r. w PSM I i II st. w Grudziądzu.

 

Serdecznie gratulujemy !

 


6 kwietnia 2017r. odbyły się w Kościerzynie IX Kaszubskie Prezentacje Skrzypcowe. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy p. Danuty Kowalczuk.

II miejsce ex aequo - Aleksandra Mazurek kl.II c.6

II miejsce ex aequo - Antonina Łukaszczyk kl.IV c.6

Wyróżnienie - Agnieszka Marszk
kl.VI c.6

Wyróżnienie II st.- Wiktoria Madeja kl.I c.6

Akompaniowała p. Marta Zawada-Żychlińska.

 

Serdecznie gratulujemy !


6 kwietnia 2017 r. odwiedziły szkołę dzieci z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia, przekazując życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki są stałymi bywalcami cyklu spotkań umuzykalniających "Poznajemy instrumenty" organizowanych przez naszą szkołę.


4 kwietnia 2017r. odbył się III Szkolny Konkurs Flecistów "Etiuda się uda", w którym wystąpiło 9 uczniów z klasy p. Anny Baranowskiej-Bober.

Grand Prix - Marta Ossowska

I miejsce - Lena Lisowska

II miejsce - Magdalena Myszk

III miejsce - Wiktoria Fierke

wyróżnienie - Julia Baczyńska, Zuzanna Kobiela Nagrody specjalne za wykonanie własnej kompozycji otrzymały: Wiktoria Fierke i Lena Lisowska.

                                                                             Gratulujemy !


 

3 kwietnia 2017r. w Szkole Muzycznej I i II st. w Gdyni odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Młodego Flecisty. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Fierke, Magdalena Myszk, Anna Tutkowska. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Myszk.

Przygotowanie: p. Anna Baranowska-Bober, akompaniament p. Marta Zawada-Żychlińska.

                         Gratulujemy !


31 marca 2017 r. w Galerii Refektarz w Kartuzach odbył się wernisaż "Wiosna Młodych". Prace zaprezentowali studenci Pracowni Malarstwa prof. Piotra Józefowicza na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wśród młodych artystów nie zabrakło uczniów naszej szkoły, wystąpili: Monika Olejnik (akordeon), Antoni Szuman (ksylofon), Karolina Węsiora, Marta Goluch, Aleksandra Wróbel (trio gitarowe). Akompaniowała pani Joanna Ilisińska. Uczniów przygotowali nauczyciele: Grzegorz Borsuk, Łukasz Lewczak, Jarosław Regliński.


 

29 marca 2017 r. uczeń Maciej Mielewczyk z klasy klarnetu pana Janusza Holler otrzymał Wyróżnienie na XVI Pomorskich Przesłuchaniach Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych w Lęborku. Akompaniowała pani Joanna Ilisińska.

                             

                                         Gratulujemy !


24 marca 2017r. zespół w składzie: Agnieszka Marszk (skrzypce), Antonina Łukaszczyk (skrzypce), Alicja Heron (fortepian) zdobył III miejsce na XIX Gdyńskim Konkursie Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej o zasięgu ogólnopolskim.

Przygotowanie: p. Danuta Kowalczuk

         

                           Gratulujemy !


22 marca 2017r. odbyły się w Kościerzynie XXIII Kaszubskie Spotkania Akordeonowe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy akordeonu p. Grzegorza Borsuka: Aleksandra Olejnik, Karol Ropela-Cybula.

I miejsce zdobyła Aleksandra Olejnik

 

                                            Gratulujemy !


21 marca 2017 r. przywitaliśmy wiosnę koncertem zorganizowanym wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 w Kartuzach. Uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół zaprezentowali swoje zdolności muzyczne i recytatorskie.


17 marca 2017 r. Miron Łajming zdobył tytuł Laureata (w gr. II) XII Łowieckich Prezentacji Miniatur Fortepianowych (wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim). Organizatorem Prezentacji jest Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. „Łowiecka” im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu, a uczestników oceniało Jury pod przewodnictwem prof. Grzegorza Kurzyńskiego z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Mirona przygotował p. Marcin Mrozek Gliszczyński.

Gratulujemy ! 


17 marca 2017 r. zespół gitarowy w składzie:

Marta Goluch, Aleksandra Wróbel i Karolina Węsiora zdobył III nagrodę na Sopockich Kameraliach Gitarowych. Zespół przygotował pan Jarosław Regliński.

 

Gratulujemy !


17 marca 2017 r. starsi uczniowie  szkoły wyjechali na koncert "Harmonijne zmiany, inspirujące wspomnienia" do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W programie znalazły się następujące kompozycje:

- L. van Beethoven - Uwertura “Coriolan” op.62

- W.A. Mozart - Symfonia nr 36 C-dur KV 425

- P. Czajkowski - Symfonia nr 5 e-moll op. 64


13 marca 2017 r. gościliśmy uczennice z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku - Zofię Marszk (gitara) i Kornelię Huk (skrzypce). W pierwszej części koncertu wystąpiła Zosia z programem solowym, a następnie młode artystki zagrały w duecie. W programie znalazły się świetnie wykonane kompozycje takich autorów jak: J.S.Bach, M.C.Tedesco, A.Tansman, A. Vivaldi, A. Piazzola. W przyszłym tygodniu uczennice wystąpią na VII Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym "Gitara Viva" w Kielcach.

Zosia Marszk jest absolwentką naszej szkoły, jej nauczycielem prowadzącym był pan Sebastian Szuman.


27 lutego 2017 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy "Życie i twórczość Jana Sebastiana Bacha". Do konkursu przystąpiło 6 drużyn:

kl. II c.4, kl.III c.4, kl.IV c.4 oraz kl. IV c.6, kl.V c.6, kl. VI c.6.

I miejsce - kl. IV c.4 - Marta Goluch, Marta Plichta, Miron Łajming

II miejsce - kl. III c.4 - Kornelia Wenta, Antonina Król, Julia Recław

III miejsce - kl. II c.4 - Julia Formela, Zuzanna Biczkowska, Paulina Bliźniewska.

Wyróżnienie - kl. V c.6 - Marika Klińska, Karol Ropela-Cybula, Nadia Szprengiel.

 

                                                                                                 Serdecznie gratulujemy !

 


25 lutego 2017r. uczennice:

Agnieszka Marszk (skrzypce),

Antosia Łukaszczyk (skrzypce),

Alicja Heron (fortepian) brały udział w Koncercie Charytatywnym - Pomoc dla Jasia, który odbył się w Kłaninie.

Przygotowanie: mgr Danuta Kowalczuk


24 lutego 2017 r. uczennica Antonina Łukaszczyk z klasy skrzypiec pani Danuty Kowalczuk zdobyła I nagrodę z klas IV na VI Gdańskim Konkursie Skrzypcowym o zasięgu ogólnopolskim. Akompaniowała pani Marta Zawada-Żychlińska.

 

 

 

                                              Serdecznie gratulujemy !23 lutego 2017 r. następujący uczniowie reprezentowali szkołę na Festiwalu Muzyki Filmowej w Tczewie:

- Adrianna Bober (naucz. Wanda Walenczak)

- Wiktoria Fierke (naucz. Anna Baranowska-Bober)

- Marika Klińska (naucz. Marcin Mrozek Gliszczyński)

- Antonina Król (naucz. Anna Baranowska-Bober)

- Miron Łajming (naucz. Marcin Mrozek Gliszczyński)

- Magdalena Mazurek (naucz. Joanna Ilisińska)

- Weronika Ziółkowska ( naucz. Joanna Ilisińska)

 

Duet fortepianowy Marika Klińska i Miron Łajming zdobył I nagrodę.

Trio fortepianowe Marika Klińska, Miron Łajming i Magdalena Mazurek zdobyło III nagrodę.

Pianistka Magdalena Mazurek zdobyła nagrodę publiczności.

 

Nagrodzonych uczniów kształci pani Joanna Ilisińska i pan Marcin Mrozek Gliszczyński.

 

                                                                                                  Serdecznie gratulujemy !


23 lutego 2017 r. w tłusty czwartek uczniowie i nauczyciele bawili się na szkolnej zabawie karnawałowej. Samorząd uczniowski przygotował zabawy i konkursy, w których można było wygrać ciekawe nagrody. Tego dnia nie zabrakło również tradycyjnych pączków, które ufundowali rodzice.


Gratulujemy panu Dyrektorowi  Sebastianowi Szuman

uzyskania od Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

oceny wyróżniającej za pracę dyrektora.

 

                                              Życzymy dalszych sukcesów.

                                    Koleżanki i koledzy z PSM I st. w Kartuzach


Serdecznie gratulujemy wyróżnień na Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej:

Karolinie Węsiora z klasy III c.4 gitary

Antoninie Łukaszczyk z klasy IV c.6 skrzypiec

Marcie Ossowskiej z klasy IV c.6 fletu

 

Wyróżnienie otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali naszych uczniów do Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej:

pan Maciej Góra,

pani Danuta Kowalczuk,

pani Anna Baranowska-Bober

oraz akompaniator pani Marta Zawada-Żychlińska.

 

              Życzymy dalszych sukcesów.


14 lutego 2017 r. z okazji Walentynek zorganizowany został koncert pt. "Miłość rośnie wokół nas" dedykowany uczennicy klasy fletu - Róży Herbasz, która przebywa w szczecińskim szpitalu. Przygotowaniem koncertu zajęła się Marta Goluch, która śpiewała, grała na ukulele i prezentowała swoją prozę i poezję. 

Wystąpili uczniowie: Kinga Rasch, Maciej Mielewczyk, Nicola Walaszkowska, Aleksandra Wróbel, Kornelia Wenta, Lena Lisowska, Karol Ropela-Cybula, Marta Szulca, Nadia Szprengiel, Michał Galiński, Antonina Łukaszczyk, Julia Baczyńska, Aleksandra Gmurek, Alicja Heron, Agnieszka Marszk, Antonina Król, Weronika Ziółkowska, Wiktoria  Fierke, Adrianna Bober, Kalina Makurat, Julia Tusk, Marta Ossowska, Marika Klińska, Magdalena Mazurek, Miron Łajming, Antoni Szuman, Magdalena Myszk, chór szkolny oraz nauczyciele: Joanna Ilisińska, Marta Zawada-Żychlińska, Anna Baranowska-Bober, Jarosław Regliński, Maciej Góra z córką Antoniną, uczeń Franciszek Klinkosz wręczał serduszka.

Wypełniona po brzegi sala koncertowa wybrzmiewała dźwiękami miłosnych kompozycji i historii przeplatanych łzami wzruszeń jak i romantycznym humorem. W programie znalazły się takie utwory jak: Niech mówią, że to nie jest miłość; Melodia nostalgiczna; Gdzie ci mężczyźni; Brunetki, blondynki; Pod niebem Paryża, Can't help falling in love i wiele, wiele innych. Pojawił się amorek  - Ania Tutkowska, z którą koledzy, koleżanki i wychowawczyni klasy IIIa Beata Hinc ze Szkoły Podstawowej nr 2 złożyli życzenia i pozdrowienia dla Róży. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie serduszka. Koncert został nagrany przez firmę ProFilmer i przekazany rodzicom Róży.


6 lutego 2017 r. gościliśmy w szkole dzieci z zerówek i przedszkoli. Uczestniczyły one w cyklicznych spotkaniach "Poznajemy instrumenty". W bieżącym półroczu dzieci zdobędą wiedzę na temat: fletu, akordeonu, trąbki, klarnetu, skrzypiec i altówki.W dniu 3 lutego 2017 r. odbył się koncert gitarzystów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku.

Wystąpili uczniowie:

- Krzysztof Kobiela (absolwent naszej szkoły)

- Marcin Kwiatkowski

- Anna Puchowska

- Antoni Szczepański


"Podczas dzisiejszego muzycznego spotkania usłyszymy wykonawców z naszej szkoły w różnorodnej szacie melodycznej i stylowej, o różnych profesjach i w różnym wieku.  Także uniesiemy się na falach niesamowitej przygody ku wybrzeżom budzących dreszcz, instrumentalnych opowieści muzycznych. Życzę wspaniałych wrażeń!" Tymi słowami Marta Goluch przywitała słuchaczy na Koncercie Noworocznym, który odbył się 9 stycznia 2017r.

Usłyszeliśmy następujących wykonawców: Dawid Recław - sakshorn, Rozalia Formela - gitara, Marta Szulc - fortepian, Paulina Gmyrek - gitara, Antonina Król - flet, Karol Ropela-Cybula - akordeon, Nadia Szprengiel - fortepian, Karolina Węsiora - gitara, Miron Łajming - fortepian, Antonina Łukaszczyk - skrzypce, Franciszek Formella - akordeon, Maciej Mielewczyk - klarnet, Marika Klińska - fortepian.

Akompaniowały panie: Marta Zawada-Żychlińska i Joanna Ilisińska.

Prowadzenie koncertu - Marta Goluch, przygotowanie - pani Danuta Kowalczuk.

Na zakończenie pan dyrektor wręczył płyty CD uczniom, którzy w I półroczu reprezentowali szkołę na konkursach.


15 grudnia 2016 roku odbył się koncert pt.:"Z Tobą chcę spędzić święta". Wystąpili niemal wszyscy uczniowie prezentując swoje umiejętności wokalne oraz grę na instrumentach. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała popularnych kolęd i piosenek świątecznych m.in. Pada śnieg, Święty czas, Kto wie, Jingle Bell Rock, Christmas Blues, Bambino jazzu. Każdy z wykonawców otrzymał świąteczny upominek.

Solistki:

Maja Pszczółkowska, Nikola Kostewicz, Alicja Leszkowska, Aleksandra Mazurek, Zofia Krawczyńska, Nicola Walaszkowska, Aleksandra Wróbel, Marta Goluch, Kinga Rasch, Alicja Heron

Instrumentaliści zespołowi:

Agnieszka Marszk, Antonina Łukaszczyk, Kalina Makurat, Marta Ossowska , Julia Tusk, Karol Ropella-Cybula, Remigiusz Kamiński, Franciszek Formela, Zuzanna Myszk, Antonina Król, Magda Myszk, Patrycja Teterycz, Tadeusz Maderski, Franciszek Rogacewicz, Antoni Szuman, Julia Baczyńska, Pamela Riegel, Dawid Recław, Michał Adamczyk, Kornelia Wenta, Marcelina Szwaba, Wiktoria Fierke, Katarzyna Miotk, Maciej Mielewczyk - dodatkowo vocal solo.

Zespół instrumentów dętych wspomagali absolwenci szkoły - Arkadiusz Baczyński, Kacper Beirowski, Grzegorz Richert.

Pianiści:

Karolina Miotk, Adrianna Bober, Miron Łajming, Bartosz Drożdzik,

Zespół wokalny klas I-III, chór

Nauczyciele:

Anna Baranowska-Bober, Wanda Walenczak, Joanna Ilisińska, Marcin Wądołowski, Łukasz Lewczak, Grzegorz Borsuk, Sebastian Szuman, Marek Rogowski - konsola dźwiękowa, efekty świetlne

Przygotowanie:  Anna Baranowska-Bober, Wanda Walenczak

 

Link do artykułu z koncertu

 


25 listopada 2016 r. duet fortepianowy w składzie: Marika Klińska i Miron Łajming - wziął udział w XXI Gdyńskim Przeglądzie Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe” im. Ewy Grabe-Zaremby. Przegląd przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I stopnia zorganizowany został przez Szkołę Muzyczną I i II st. im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni. Uczniowie – wykonując na 4 ręce utwory Griega i Williamsa - zdobyli ex aequo I miejsce. Duet został przygotowany przez pana Marcina Mrozek Gliszczyńskiego.

 

                                                                                                           Gratulujemy !


23-25 listopada 2016 r. uczniowie klasy perkusji pana Łukasza Lewczaka: Patrycja Teterycz i Antoni Szuman brali udział w Ogólnopolskich Warsztatach Perkusyjnych, które odbyły się w OSM w Gdańsku.

Wykładowcami byli:

- Dr Julie Hill - University of Tennessee-Martin - USA, President of the Percussive Arts Society!

- Prof. Emmanuel Séjourné - Académie Supérieure de Musique de Strasbourg – Francja, znakomity wibrafonista, marimbafonista, najbardziej rozpoznawalny kompozytor literatury perkusyjnej grywanej na estradach całego świata, juror najważniejszych międzynarodowych konkursów perkusyjnych

- Prof. Dmitry Lukiyanov - Rosyjska Akademia Muzyczna im. Gniesinych – Moskwa, wieloletni pierwszy perkusista Moskiewskiej Filharmonii i Rosyjskiej Orkiestry Narodowej - - Prof. Massimo Pastore - Conservatorio di Musica Cesare Pollini di Padova – Włochy

- Prof. dr hab. Piotr Sutt - Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, OSM I i II st. w Gdańsku, juror międzynarodowych konkursów i festiwali, solista, kameralista, wieloletni pierwszy perkusista Polskiej Filharmonii Kameralnej

- Piotr Jóźwiak - perkusista, kompozytor, aranżer, reżyser i realizator nagrań

- Jerzy Mackiewicz - Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1, kameralista, kompozytor, pedagog

- DWAJ ZNAKOMICI POLSCY PERKUSIŚCI SPECJALIZUJĄCY SIĘ W GRZE NA ZESTAWIE PERKUSYJNYM: Cezary KONRAD i Tomasz ŁOSOWSKI

- oraz nasz nauczyciel Łukasz Lewczak

Podczas koncertów wystąpił absolwent naszej szkoły Szymon Brillowski jako członek Gdańskiej Grupy Perkusyjnej.

 


24 listopada 2016 r. odbyła się szkolna zabawa andrzejkowa. Impreza zorganizowana została dla młodszych i starszych uczniów. O świetną zabawę zadbali koledzy z najstarszych klas min. Marta Goluch, Miron Łajming, Ola Wróbel. Wedle zwyczaju, można było wywróżyć sobie przyszłość. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawie i z niecierpliwością czekają na następną imprezę. 


17 listopada 2016 r. Miron Łajming , uczeń pana Marcina Mrozek Gliszczyńskiego wziął udział w XI Konkursie Pianistycznym „Muzyka Krajów Nadbałtyckich” o zasięgu ogólnopolskim organizowanym przez PSM I st. im.  F. Chopina   oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki przy PSM I st. w Wejherowie. Miron zdobył ex aequo III miejsce w grupie II. 

 

 

                        Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


10 listopada 2016 roku odbył się koncert pt. "Wolność kocham i rozumiem" w ramach Powiatowo - Gminnych Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości.

Wystąpili soliści:

Weronika Ziółkowska, Marta Goluch, Kinga Rasch, Aleksandra Wróbel, Nicola Walaszkowska, Magdalena Mazurek, Karolina Młyńska, Maciej Mielewczyk, Maksymilian Skerka, Aleksandra Mazurek,  Krystian Krauze, Maja Pszczółkowska, Oliwia i Nikola Kostewicz, Almira Smolińska, Julia Błonk, Julia Hirsz, Luiza Litwic, Marcelina Joskowska, Alicja Leszczyńska, Róża Herbasz

oraz zespoły:

- zespół smyczkowy przygotowany przez panią Danutę Kowalczuk

- zespół gitarowo-fletowy przygotowany przez pana Marcina Wądołowskiego

- zespół instrumentów dętych i perkusji przygotowany przez pana Wojciecha Hewelta

- chór przygotowany przez panią Annę Baranowską-Bober

- zespół wokalny klas młodszych przygotowany przez panią Joannę Ilisińską

Nad prezentacją multimedialną czuwała Aleksandra Olejnik.

Koncert przygotowali nauczyciele Marcin Wądołowski i Grzegorz Borsuk, którzy również grali na gitarze i akordeonie.

Publiczność, która wypełniła po brzegi salę koncertową, podziękowała młodym artystom za wspaniały występ oklaskami na stojąco.

 

link do artykułu z koncertu


6 listopada 2016 r. odbyły się XIX Zaduszki Jazzowe, których organizatorem byli:

- Burmistrz Kartuz Grzegorz Gołuński

- Dyrektor Galerii Refektarz Zofia Watrak

- Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej      Sebastian Szuman

 

 Licznie zgromadzeni sympatycy muzyki jazzowej mieli okazję wysłuchania materiału z najnowszej płyty KRYSTYNY STAŃKO zatytułowanej "Novos Anos". Zabrzmiały między innymi piękne bossa novy Antonio Carlosa Jobima : Dindi,  How Insensitive, czy Corcovado, a także kilka wspaniałych jazzowych standardów w autorskich opracowaniach.

 

Wspaniałej wokalistce towarzyszyli znakomici muzycy:

- Dominik Bukowski - wibrafon

- Marcin Wądołowski - gitara

- Piotr Lemańczyk - kontrabas

- Mikołaj Stańko - perkusja

 

   Warto dodać, że z naszą szkołą związani są: Marcin Wądołowski - nauczyciel, zaś Mikołaj Stańko - były uczeń.


W dniach 3 - 5 listopada 2016 r. Marta Ossowska wraz ze swoją nauczycielką Anną Baranowską-Bober uczestniczyły w arcyciekawych warsztatach o nazwie "V Meeting Fletowy - konferencja fletowa" organizowanych przez Akademię Muzyczną w Katowicach. W programie znalazły się warsztaty z pięcioma wybitnymi instruktorami z Polski i Europy, recitale, koncerty, wykłady, pokazy fletów, zajęcia orkiestry fletowej oraz lekcje indywidualne. Marta otrzymała bardzo pochlebne opinie za swoje występy przed instruktorami.

                                                                                         Gratulujemy!


13 października 2016 r. odbył się koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którym wystąpiły dwa rewelacyjne duety fortepianowe:

- Marika Klinska i Miron Łajming (uczniowie)

- Marta Zawada-Żychlińska i Marcin Mrozek    Gliszczyński (nauczyciele)

Podczas koncertu pan dyrektor Sebastian Szuman wręczył nagrody pracownikom szkoły.


Każdego roku nasza szkoła zaprasza dzieci z zerówek i przedszkoli na cykliczne spotkania pt." Poznajemy instrumenty". W październiku prezentację fortepianu prowadziła pani Wanda Walenczak. W kolejnych miesiącach bieżącego półrocza dzieci poznają gitarę i perkusję.


7 października 2016 r. odbył się wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl "Piotruś Pan". Była to nagroda dla uczniów, którzy w poprzednim roku szkolnym reprezentowali szkołę na konkursach. Szczególną atrakcją był występ ucznia naszej szkoły Piotra Zamudio-Zeidlera, który gra główną rolę Piotrusia Pana w wymienionym spektaklu.

                                                                                            Świetna gra. Gratulujemy !!!


3 października 2016 r. wystąpiła w szkole ukraińska skrzypaczka Anna Asieieva uczestniczka 15 Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Podczas pełnego wirtuozerii recitalu zgromadzona publiczność wysłuchała:

- I część Sonaty nr 6 op.30 Ludwiga van Beethovena

- Henryka Wieniawskiego Kaprys nr 6 i Polonez D-dur            op.4

- Karola Szymanowskiego Źródło Aretuzy

- Eugene Ysaye Sonatę nr 6 op.27

- Piotra Czajkowskiego Medytację

Na bis artystka zagrała Kreislera - Chiński Tamburyn op. 3

Akompaniowała Bogumiła Weretka-Bajdor.

 

  Skrzypaczka zdobyła wiele nagród w międzynarodowych konkursach solowych i kameralnych, w tym II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Szostakowicza w Moskwie, I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie im. M. Judina Duo w Petersburgu, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejsuta Bacewicza w Łodzi, I nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Madrycie i I nagrodę w Konkursie "Sztuka XXI Wieku" na Ukrainie. Jako solistka Anna wygrała m.in. Solowy Konkurs Skrzypcowy w Lichtenbergu, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Kiszyniowie (Mołdawia), Międzynarodowy Konkurs w Mińsku.

    Artystka wielokrotnie koncertowała jako solistka i kameralistka, m.in. w Hiszpanii, Francji, na Ukrainie, Białorusi, w Polsce, Rosji, Mołdawii, Finlandii i Niemczech.

   Artystka zagrała na skrzypcach z 1834 roku (z pracowni Joannesa Franciscusa Pressendy), które otrzymała dzięki stypendium z Landessammlung Streichinstrumente Badenii-Wirtembergii.


17 września 2016 r. Miron Łajming, uczeń pana Marcina Mrozek Gliszczyńskiego uczestniczył w koncercie Prolog FORTE-Piano w Centrum Synagoga w Ostrowie Wlkp., gdzie swe umiejętności pianistyczne prezentowali młodzi, uzdolnieni artyści ze szkół muzycznych w Ostrowie Wlkp, Kaliszu oraz zaproszeni z Polski – goście. Tradycyjnie, koncert ten stanowi wstęp do Międzynarodowego Festiwalu Chopin w barwach jesieni, który w tym roku odbył się po raz trzydziesty piąty. Na jubileuszowej edycji z  recitalami fortepianowymi oraz  koncertami z orkiestrą wystąpili m.in. Szymon Nehring, Paweł Kowalski, Alexey Botvinov,  DUO MUT-DIAZ,  Adam Goździewski, Zi Xu oraz Joanna Marcinkowska. Koncerty festiwalowe odbywały się w Pałacu Radziwiłłów w Antoninie i okolicznych miejscowościach.


 

Z przykrością informujemy, że 19 sierpnia 2016 r. 

zmarł Pan Paweł Trapkowski, 

pierwszy Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kartuzach.

 


W 2015 roku w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rozwój infrastruktury szkolnictwa artystycznego szkoła zakupiła:

- krzesła szt.46

- krzesła obrotowe szt.2

- biurka szt.10

- regały szt.12

- szafki szt.4

- szafy ubraniowe szt.2

- stoły szt.2

- komody szt.6

- ławę fortepianową

- wibrafon

 

Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Łączy koszt to 39 964,30 zł


W roku 2013 w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Rozwój infrastruktury szkolnictwa artystycznego" szkoła zakupiła następujące instrumenty muzyczne:

- altówkę

- skrzypce 1/8

- skrzypce 1/2

- akordeon guzikowy

- 4 ksylofony

- 2 flety

- 8 dzwonków chromatycznych

- 3 metalofony

- 10 tamburyn

- 2 trąbki

- zestaw perkusyjny

 

Zakup Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego , Centrum Edukacji Artystycznej i wpłat darowizn rodziców uczniów naszej szkoły. Łączny koszt to 36 225 zł.